Як зробити водоспад на ділянці — кілька розумних порад від профі

Написати нам

Вже давно стало модним облагороджувати дачну ділянку або ділянку заміського будинку. Різноманіття стилів і напрямків ландшафтного дизайну, їх комбінація один з одним, використання різних елементів декору дозволяє зробити дизайн ділянки унікальним.

Водойми в ландшафтному дизайні відіграють не останню роль, тим більше що завдяки цьому елементу перетвориться будь-яка ділянка.

Водоймище буде відмінним місцем відпочинку в спекотний день, адже біля води завжди буде свіжо і прохолодно. Звичайно, можна зробити звичайний ставок, прикрасивши його водоростями і відповідним декором. Але дзюрчання води зробить ставок жвавіше і живописніше, тому потрібен водоспад.

Водоспад можна зробити самостійно або замовити фахівця. Якщо є хоча б мінімальні будівельні навички, інструмент і бажання зробити все своїми руками, то обов'язково потрібно спробувати. Тим більше що нічого особливо складного в облаштуванні водоспаду немає.

Для початку необхідно вибрати місце для водоспаду. Гармонійним місцем як для ставка, так і для водоспаду, стане місце біля квітів або чагарників. Бажано, щоб місце мало нахил, але якщо його немає, то можна зробити нахил самостійно.

Як правило, для спорудження водойми використовуються дві чаші, які розрізняються за обсягом (верхня менше, ніж нижня). Для того щоб водоспад виглядав максимально натурально, можна зробити його русло з звивинами.

Як облаштувати водоспад

Починати слід з підготовки матеріалів.

Для спорудження водоспаду потрібні такі матеріали:

• готові монолітні чаші (бажано!);

• натуральний або штучний камінь;

• гідроізоляційні матеріали;

• грунтувальна суміш;

• засипка (кварцит, пісок, галька);

• цемент;

• скловолокно;

•насосне обладнання.

Перед тим як приступити до спорудження водоспаду, слід ретельно розчистити місце. Якщо потрібно зробити ухил, то робити це потрібно на цьому ж етапі. Далі необхідно зробити котловани під чаші водоспаду і вистелити їх скловолокном або заповнити піском (товщина шару не повинна бути більше 5 міліметрів!).

Після вирівнювання піску або скловолокна необхідно приступити до гідроізоляції і цементування котлованів. При цементуванні слід врахувати той факт, що вода повинна кудись зливатися, тому заздалегідь потрібно подумати про відповідні отвори в ємностях. Після цементування конструкції повинна добре висохнути.

Тільки після висихання цементу можна приступати до установки насосного обладнання. Сам насос найкраще розташувати під нижньою чашею водоспаду, а вже потім шланг підвести до верхньої чаші. Заздалегідь слід подбати про те, звідки буде запитаний насос.

Коли всі роботи закінчені, можна приступати до декорування водоспаду. Тут фантазія не обмежується. Можна прикрасити водоспад як штучними елементами, так і натуральними рослинами.

Робота зроблена, і можна насолоджуватися результатом!

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання