Ландшафтний проект, як сукня — точно вимагає примірки

Написати нам

Ландшафтний дизайн, як і будь-який інший напрямок, що створює красу навколо нас - це мистецтво, мистецтво - це плід творчості, а творчість - безперервний потік наших фантазій, мрій і душевних поривів.

Збираючись облаштовувати свою ділянку, ми фонтануємо ідеями і планами, нерідко гублячись в достатку стилів, варіантів і можливостей. Щоб уникнути помилок і розчарувань, слід обов'язково спроектувати свій майбутній рай.

Створюючи ландшафтний проект благоустрою території, дизайнер дає можливість Вашому потоку творчості упорядкуватися на папері ... Один, два, три варіанти концепції. Спеціаліст пропонує замовнику побачити ділянку по-різному, в декількох, іноді абсолютно відмінних один від одного образах.

Можливо, в легкому Провансі, а може, в строгому англійському стилі або ж у вигляді затишного східного куточка. Це як жінка з сукнею ... їй необхідно приміряти кілька варіантів, перш ніж вибрати один, що найбільш їй підходить!

Ландшафт так само потрібно «приміряти» до себе: не завжди окремий елемент дизайну, побачений десь, шикарний і шалено цікавий замовнику, може лягти на конкретну територію. Щоб уникнути таких неприємностей, створюється проект благоустрою та озеленення території, з комп'ютерною візуалізацією майбутнього ландшафту.

Дуже важливу роль відіграє функціональне зонування території, можна сказати, раціоналізація. Тому як стоячи на порожній ділянці землі, дуже складно уявити, яким чином прокласти доріжно-стежинкову мережу, скільки місця необхідно виділити для автомобільної парковки або в який бік повернути альтанку, щоб відкривався гарний вигляд.

А дивлячись на цю ж територію, але в плані, ви чітко можете визначити і проміряти розташування всіх необхідних елементів, і, якщо потрібно, безболісно поміняти їх місцями ще до початку будівництва.

Таким же важливим моментом є можливість прорахувати кошторисну вартість благоустрою на етапі проектування. Адже складно сперечатися з тим фактом, що фінансовий аспект грає важливу роль в майбутньому кожної земельної ділянки.

Побачивши кошторис, скажімо, на мощення, замовник має можливість поміняти його тип, подумати над альтернативним способом укладання або змінити конфігурацію мощення, тим самим зменшивши підсумковий кошторис. Це стосується будь-яких робіт з благоустрою. Наявність робочої документації із чіткими обсягами дозволяє вносити зміни в проект, коректуючи підсумкову кошторисну вартість комплексного благоустрою

Дуже часто замовник здійснює таку помилку як «поступова випадкова висадка»: купує рослини самостійно, за принципом - подобається, беру! І висаджує так само - є вільне місце, значить, садимо тут! При такому підході ми не замислюємося про те, в композиції з якими рослинами нашому саджанця доведеться співіснувати все своє життя, і чи добре буде виглядати нова рослина зі старими сусідами?

Навіть якщо не брати до уваги естетичний аспект, варто подумати про переваги кожного конкретного виду рослин до ґрунту, світла, вологи, а також врахувати його розмір в зрілому віці, сезонну колористику, періоди цвітіння і т.д.

Оскільки існує близько 320 000 видів рослин, не кажучи вже про сорти, а вибрати для конкретного об'єкта потрібно тільки кілька десятків видів ... то, звичайно, краще здійснювати підбір рослин разом з фахівцем. Ландшафтний архітектор допоможе зробити цей нелегкий вибір, скомбінує рослини і за допомогою 3D візуалізації покаже, як буде виглядати сад через 10 років.

Проектна документація, крім концептуального рішення генерального плану та дендрологічного плану з асортиментною відомістю рослин, включає в себе перелік інженерних креслень, таких як: схеми автоматичного поливу, ландшафтного освітлення, дренажних мереж і зливо відводів, а також посадкові, розбивочні креслення і розробка МАФ (малих архітектурних форм) в разі їх необхідності. Такі роботи без попередньої розробки документації вже точно робити не слід.

А головне, дає можливість замовнику побачити свій майбутній рай на землі ще до початку будівництва, що додасть сил і ентузіазму для проведення всіх майбутніх робіт!

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання