Штучні водойми — краса не вимагає жертв

Написати нам

Ви - власник присадибної ділянки. Кількість соток не має значення. Головне, що є можливість відпочити на свіжому повітрі, посидіти в затишному зеленому куточку або поспілкуватися з друзями, отримати масу задоволень від спілкування з природою та зарядитися від неї життєвою енергією.

Як кожен хоче зробити затишним своє житло, так і власники земельних ділянок прагнуть оформити свою територію красиво і комфортно.

Штучна водойма - данина моді чи щось більше?

Безумовно, особливу красу ділянці додадуть штучні водойми. Це можуть бути струмки, каскади, ставки, водоспади. Форм їх безліч. Але абсолютно точно, що водна гладь ставка або дзюркотлива з фонтану вода, принесе моральне задоволення і поліпшить настрій. Наукою доведено, що спокійний вплив води на людину сприяє виробленню в організмі гормону задоволення - ендорфіну.

Види штучних водойм

Сучасні прийоми ландшафтного дизайну пропонують різні форми водних споруд: ставки, водоспади, каскади, струмки - на будь-який смак, з будь-яких засобів. Головне бажання.

Штучний ставок

Ставок створить на ділянці спокійну атмосферу. У ньому можна поселити декоративних рибок, встановити яскраве підсвічування та декоративне каміння, посадити латаття, прикрасити берега.

Зробити ставок самостійно цілком можливо. Матеріалів для їх спорудження та допоміжних товарів для прикраси ставка, сучасна торгівля пропонує безліч. Мрія стане реальністю.

Спорудити гарний ставок - половина справи. За ним потрібен правильний догляд. Сміття збирають за допомогою донного пилососа, в період активного листопада ставок закривають сіткою. Щоб ставок не став зеленим, воду в ньому або фільтрують, або насаджують рослини, які виділяють кисень. Прекрасним помічником можуть стати латаття - їх широке листя не дозволять воді перегрітися.

Водоспади і каскади

На що людина може дивитися нескінченно довго? Правильно - на воду, що біжить. Вона зачаровує і вселяє силу.

Водоспади і каскади в саду особливо привабливі. Вода, з шумом падаюча вниз, блискучі на сонці прозорі краплі води - суцільне задоволення споглядати всю цю красу!

Якщо на вашій ділянці є природні перепади висот, але це з успіхом можна використовувати для обладнання каскаду або водоспаду. На рівній ділянці найпростіший водоспад можна спорудити за допомогою великих каменів. Якщо у ваші плани входить будівництво великого каскаду або водоспаду, то дуже допоможуть поради фахівця з ландшафтного дизайну.

Струмок

Струмок освіжить ґрунт і дуже органічно впишеться в ландшафт будь-якої ділянки. Струмок також можна створити своїми руками. Для цього необхідно забезпечити рух води по замкнутому циклу: з накопичувальної ємності по трубах вгору струмка і назад. Якщо на шляху струмка виявиться ставок, фонтан або водоспад, то все це буде виглядати дуже природно.

Земля, сонце, повітря, вода - складові всього життєвого процесу. Отже, буквально необхідно доповнити ваш сад штучною водоймою, що б звучала в ньому гармонія природи.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання