Етапи ландшафтного проектування ділянки — створення ландшафтного дизайну

Написати нам

Створення гармонійного ландшафтного дизайну неможливо без ландшафтного проектування - одного з найважливіших етапів підготовки до проведення практичних робіт.

В ході створення проекту створюється загальна концепція розбивки ділянки землі, виявляються особливості рельєфу місцевості.

Ландшафтне проектування дає можливість заздалегідь оцінити всі перспективи ділянки, її можливості, виділити сильні і слабкі сторони з урахуванням вже наявних особливостей (наявності/відсутності будівель та ін.).

Вірно підготовлений проект є запорукою прекрасного підсумкового результату. І вкрай важливо, щоб його створенням займалися професіонали, здатні провести роботи з урахуванням всіх перерахованих факторів.

Створення проекту майбутнього ландшафту покликане вирішувати проблему зонування простору, за такими операціями розподіляються сектори, з урахуванням принципів проведення ландшафтних робіт. Тут враховуються будь-які деталі - від колірної гами обраних рослин до розбивки композицій на рівні, що дозволяють отримати потрібний образотворчий ефект малими засобами.

Саме на етапі проектування фактично створюється майбутній ландшафт, який визначає як в результаті буде сприйматися загальна картина створеного садово-паркового комплексу або композиції.

Ландшафтне проектування: етапи

Процес ландшафтного проектування можна поділити на кілька етапів:

Етап №1 - Створення ескізу

Ескіз майбутнього проекту дозволяє отримати уявлення про концепцію того, як саме буде в кінцевому підсумку виглядати ландшафт. На цьому етапі проводиться створення докладного плану ділянки, складається загальний перелік об'єктів, які планується розмістити на території.

В ході ескізного планування проводиться умовне зонування - розбивка за секторами, приймаються рішення про необхідність внесення змін до рельєфу місцевості.

Саме в ході створення ескізу формується план ділянки після проведення ландшафтних робіт. Прокладаються доріжки, вирішуються питання з наявністю/місцем розміщення водойм, архітектурних споруд, під'їзних шляхів, зон відпочинку, розташуванням різних видів і груп рослин.

Сучасне ландшафтне проектування передбачає створення не просто ескізу - тривимірної моделі рельєфу ділянки, що дозволяє отримати найбільш повне уявлення про те, які саме перетворення планується впровадити на ділянці. Дає можливість створити художній образ, в повній мірі передає задум дизайнера.

Етап №2 - Кошторисні роботи

Створення та узгодження попереднього кошторису на проведення робіт - необхідний захід, що дозволяє в ході підготовки порівнювати різні варіанти ландшафтного дизайну не тільки з естетичної, але і з чисто практичної точки зору. Затверджений замовником варіант ескізу і кошторису до нього приймається як основна робоча версія - на її підставі і будується подальша робота над проектом.

Етап №3 - Робоче проектування

На цьому етапі для ділянки розробляється необхідна супровідна документація - генеральний план, креслення розбивки території та розміщення елементів ландшафту, дендроплан, плани розташування елементів освітлення.

Створюються балансові плани, що дозволяють візуально розділити площу на сектори. При необхідності створюються також плани для вертикального озеленення, проведення дренажних робіт, схеми розміщення поливальних пристроїв, малих архітектурних об'єктів і т.п.

Також в ході робочого проектування можуть створюватися докладні плани озеленення, облаштування квітників, висаджування рослин на клумбах і альпінаріях.

Всі етапи креслярських робіт можна поділити на:

• створення генплану - базового креслення, що визначає стиль і загальну концепцію ландшафтного планування конкретної ділянки;

• робивочне креслення - визначає відповідність натурної складової ландшафту і деталей планування, дозволяє секторально розділити площу на зони, забезпечуючи максимальну відповідність деталей планування їх втілення на місцевості;

• дендроплан - креслення, що дозволяє визначити розташування на місцевості кожної рослини в ландшафтній композиції. Складається із зазначенням всіх необхідних відомостей - від виду і роду до чисельності посадок;

• креслення посадкове - складається для перенесення проекту на місцевість, визначає точне місце розташування висаджуються елементи ландшафту із зазначенням розмірів і глибини посадочних ям;

• балансове креслення - визначає підсумкове планування ділянки виходячи зі співвідношення і розмірів різних типів ландшафту на ділянці (газон, квітник, альпінарій, чагарники та ін.);

• схема прокладки комунікацій - визначає місце розташування систем поливу, освітлення, на ділянці відповідно до загального плану ландшафтного проектування.

По завершенню реалізації цього етапу проводиться складання та затвердження робочого кошторису для обраного проекту, після чого ландшафтний дизайнер може переходити до його безпосередньої реалізації на місцевості.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання