Що таке ландшафтний дизайн і чим його їдять

Написати нам

Говорячи про ландшафтний дизайн, люди знають про нього поверхнево. Що це таке, для чого він потрібен, як оформити ландшафтний проект і що таке ландшафтний дизайн розповість ця стаття.

Ландшафтний дизайн - ціла наука, окремий напрямок в дизайні, що припускає гармонічне оформлення присадибної ділянки, палісадника, парку, скверу або газону перед будинком. У свою чергу ландшафтний дизайн має окремі напрямки: мистецтво топіарі (декоративна стрижка рослин), створення їстівних пейзажів, озеленення та укладання газонів.

Людина, що займається дизайном ландшафту, повинна вміти грамотно спроектувати ескіз, розбиратися в архітектурі і знати ази будівництва. Дизайнер також повинен розбиратися в рослинах, вміти їх комбінувати в єдину панораму, співвідносити з кліматом місцевості. Рослини в ландшафтному декорі грають одну з ключових ролей.

Ландшафтний дизайнер - це ще і художник, який повинен відтворити картинку в єдиному стилі, з огляду на найдрібніші тонкощі мистецтва прикраси навколишньої території.

У ландшафтному дизайні важливо не тільки естетичне оформлення, але і зручність. Можна облаштувати чудовий сквер біля вашого будинку, але при цьому лави, альтанки будуть розташовані в невідповідному місці, наприклад, там, немає тіні. Кожен шматочок території необхідно облаштовувати продумано. Буває навпаки, коли інфраструктура ділянки - бездоганна, а рослинна композиція - нудна і однотонна.

Ландшафтний дизайн - свого роду будівництво, де не обійтися без проектування. Проект майбутнього ландшафту узгоджується з власником ділянки, враховуються його побажання. Дизайнер розглядає запропоновані ідеї, і створює пробний ескіз. Ескіз обговорюється з власником декоруємої території, вносяться корективи, після чого план затверджується.

Ландшафтний проект ділиться на підпункти: дендроплан, схема насаджень, креслення передбачуваної інфраструктури, кошторис з детальними статтями витрат окремого елемента. Розробляється схема поливу рослин, підбирається освітлення, територія ділиться на функціональні зони.

Рослини підбирають з урахуванням особливостей клімату, сумісності між собою, за колірною гамою. За допомогою вертикальної зональності заповнюються порожнечі, здійснюється плавний перехід однієї рослини до іншої.

Критерії вибору фахівця з дизайну ландшафту

Власники приватних котеджів і заміських будинків часто запрошують до себе ландшафтного дизайнера, щоб він грамотно і зі смаком облаштував прилеглу ділянку. Проблема в тому, як знайти людину, яка б створив затишний, гармонійний куточок під відкритим небом? Відповідь - проста і банальна.

Поспілкуйтеся з дизайнером, розкажіть йому про свої уподобання, дізнайтеся ідеї і смаки фахівця. Якщо ідеї мають спільні риси, дизайнер з ландшафту близький вам по духу, сміливо наймайте його на роботу. Ця людина створить неповторний дизайн вашої присадибної ділянки, де ви з задоволенням будете проводити дозвілля в єдності з природою.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання