Газон, який не потрібно косити

Написати нам

Плануючи благоустрій присадибної території, власники земельних ділянок часто запитують — який газон не потребує догляду? Інтерес цілком зрозумілий: не завжди є час, сили та кошти для того, аби повноцінно доглядати трав'яне покриття. І якщо з поливом зазвичай проблем не виникає, то стрижка — найважчий етап догляду — стає головним болем власників.

Отже, давайте розбиратися, чим засіяти ділянку, щоб не косити, і чи це можливо в принципі?

Чи можна не стригти газон?

Обирати газон, який не потрібно косити, слід розумно. Просто пустити озеленення присадибної ділянки на самоплив і закинути стрижку газону не можна:

·       Без регулярної стрижки трава безконтрольно зростатиме, і акуратний газон швидко перетвориться на дикий луг. Виглядає такий лужок вкрай недбало — травинки мають різну висоту, і тому від колишньої краси не залишається і сліду.

·       Самі травинки стають тоншими. Без регулярної стрижки трав'яне покриття слабшає та гірше відновлюється після будь-яких пошкоджень.

·       Зрештою, нестрижений газон не так добре адаптується до кліматичних змін. Тобто на ньому набагато частіше виявлятимуться лисини або пожовклі плями.

Чи означає це, що стригти газон доведеться у 100% випадків? В жодному разі. Відповідь на питання, що посадити, щоб не косити, знайти цілком реально. Головне — не намагатися ігнорувати стрижку класичного партерного або паркового газону, а обирати ті різновиди, які не вимагають настільки ретельного догляду.

Який газон не потребує догляду: що посадити, щоб не косити?

Відповісти на запитання, який газон не потрібно стригти, нескладно — потрібних варіантів вистачає:

·       По-перше, не стрижуть так звані мавританські газони. Газонна суміш для мавританського газону складається з насіння 20-30 видів рослин і включає як злакову основу, так і досить яскраві квіти. Така багатокомпонентна структура має високу стійкість, тому протягом сезону мавританський газон розростається, але не «дичавіє».

Зверніть увагу! Мавританський газон не стрижуть, але доглядати його все ж таки потрібно. Різнотравна суміш формує досить щільну дернину, яка порушує повітропроникність ґрунту. Тож для підтримки мавританського газону в хорошому стані обов'язковою буде регулярна аерація — проколювання верхнього шару ґрунту.

·       По-друге, не стрижуть газони на основі конюшини, інших трав, що стеляться, або моху. Низькорослі рослини формують щільний насичений покрив і вимагають додаткового втручання.

·       Нарешті, на питання, чим засіяти ділянку, щоб не косити, є ще одна відповідь. Не хочете поратися зі стрижкою — обирайте так звані карликові газони. До складу газонної суміші включають насіння низькорослих злаків, які навіть без регулярної стрижки не піднімаються на велику висоту. Так, по мірі відростання траву можна буде скошувати — але частота догляду зменшиться в рази!

Варто мати на увазі, що перед зимівлею (початок-середина жовтня) скошувати потрібно будь-який газон. Рослини зрізають до висоти приблизно 5-6 см — цього цілком достатньо для комфортної зимівлі та швидкого відновлення навесні. Скошена трава обов'язково вичісується і забирається.

Висновок

Практично будь-який газон вимагає догляду, і періодична стрижка тут є одним з найважливіших заходів. Але не всі газони потрібно стригти регулярно, тому знайти газон, який не потрібно косити раз на один-два тижні — цілком реально! 

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання