Газон, який не потрібно косити
Плануючи благоустрій присадибної території, власники земельних ділянок часто запитують — який газон не потребує догляду? Інтерес цілком зрозумілий: не завжди є час, сили та кошти для того, аби повноцінно доглядати трав'яне покриття. І якщо з поливом зазвичай проблем не виникає, то стрижка — найважчий етап догляду — стає головним болем власників.
Отже, давайте розбиратися, чим засіяти ділянку, щоб не косити, і чи це можливо в принципі?
Чи можна не стригти газон?
Обирати газон, який не потрібно косити, слід розумно. Просто пустити озеленення присадибної ділянки на самоплив і закинути стрижку газону не можна:
· Без регулярної стрижки трава безконтрольно зростатиме, і акуратний газон швидко перетвориться на дикий луг. Виглядає такий лужок вкрай недбало — травинки мають різну висоту, і тому від колишньої краси не залишається і сліду.
· Самі травинки стають тоншими. Без регулярної стрижки трав'яне покриття слабшає та гірше відновлюється після будь-яких пошкоджень.
· Зрештою, нестрижений газон не так добре адаптується до кліматичних змін. Тобто на ньому набагато частіше виявлятимуться лисини або пожовклі плями.
Чи означає це, що стригти газон доведеться у 100% випадків? В жодному разі. Відповідь на питання, що посадити, щоб не косити, знайти цілком реально. Головне — не намагатися ігнорувати стрижку класичного партерного або паркового газону, а обирати ті різновиди, які не вимагають настільки ретельного догляду.
Який газон не потребує догляду: що посадити, щоб не косити?
Відповісти на запитання, який газон не потрібно стригти, нескладно — потрібних варіантів вистачає:
· По-перше, не стрижуть так звані мавританські газони. Газонна суміш для мавританського газону складається з насіння 20-30 видів рослин і включає як злакову основу, так і досить яскраві квіти. Така багатокомпонентна структура має високу стійкість, тому протягом сезону мавританський газон розростається, але не «дичавіє».
Зверніть увагу! Мавританський газон не стрижуть, але доглядати його все ж таки потрібно. Різнотравна суміш формує досить щільну дернину, яка порушує повітропроникність ґрунту. Тож для підтримки мавританського газону в хорошому стані обов'язковою буде регулярна аерація — проколювання верхнього шару ґрунту.
· По-друге, не стрижуть газони на основі конюшини, інших трав, що стеляться, або моху. Низькорослі рослини формують щільний насичений покрив і вимагають додаткового втручання.
· Нарешті, на питання, чим засіяти ділянку, щоб не косити, є ще одна відповідь. Не хочете поратися зі стрижкою — обирайте так звані карликові газони. До складу газонної суміші включають насіння низькорослих злаків, які навіть без регулярної стрижки не піднімаються на велику висоту. Так, по мірі відростання траву можна буде скошувати — але частота догляду зменшиться в рази!
Варто мати на увазі, що перед зимівлею (початок-середина жовтня) скошувати потрібно будь-який газон. Рослини зрізають до висоти приблизно 5-6 см — цього цілком достатньо для комфортної зимівлі та швидкого відновлення навесні. Скошена трава обов'язково вичісується і забирається.
Висновок
Практично будь-який газон вимагає догляду, і періодична стрижка тут є одним з найважливіших заходів. Але не всі газони потрібно стригти регулярно, тому знайти газон, який не потрібно косити раз на один-два тижні — цілком реально!