Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?

Написати нам

При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!

Тож до початку робіт з благоустрою варто розібратися, чим відрізняється штучний газон від природнього, які плюси та мінуси є в обох різновидів і який вид газону вибрати в тих чи інших умовах.

Що являють собою штучний газон і натуральний

Вирішуючи, штучний чи натуральний газон підійде для укладання на ділянці, варто чітко розуміти відмінності між цими різновидами. Штучні газони належної якості з'явилися на ринку порівняно недавно, тому використовують їх досить рідко. Але все ж таки не завжди штучна трава буде гіршою за натуральну.

Як би там не було — варто починати з огляду важливих особливостей.

Штучний газон

Як випливає з назви, штучний газон не передбачає вирощування газонних трав на ділянці:

 • Рулони штучної трави виготовляються в заводських умовах з полімерних матеріалів.
 • При виробництві використовують зелені пігменти з високою стійкістю до ультрафіолету.
 • Укладання газону при цьому спрощується – потрібно просто вкласти рулони на вирівняній поверхні.

Рулонний газон

Багато хто плутає штучні та рулонні газони, але насправді вони радикально відрізняються. Класичний рулонний газон являє собою рулони дерну з пророщеною травою:

 • Газонну траву вирощують на окремих ділянках.
 • При підготовці до укладання шар дернини завтовшки 40-50 мм зрізають і згортають у рулон.
 • На новому місці рулон розгортають, укладають і рясно поливають.

Приблизно через 5 днів газонна трава повністю приймається, а приблизно за місяць зникають шви між окремими рулонами.

Посівний газон

 

Зрештою, варто згадати і про класику — посівний газон:

 • Спочатку готується досить рівна ділянка з родючим ґрунтом.
 • На ділянку висівається газонна суміш, що включає тонконіг, вівсяницю або інші злаки.
 • Після проростання газонну траву потрібно регулярно стригти – і за певний час формується щільне та стійке до зовнішніх впливів трав'яне покриття.

Що обрати — натуральний чи штучний газон?

І все-таки, що краще — штучний чи натуральний газон на дачі? Найчастіше вибір роблять з огляду на доступний бюджет, місце укладання або висіву газону, а також інтенсивність експлуатації ділянки. Крім того, варто враховувати, чи має власник достатньо часу для регулярного догляду.

Визначитись із підсумковим варіантом для озеленення ділянки допоможе огляд сильних та слабких сторін різновидів газонів.

Переваги та недоліки штучного газону

Плюси штучного газону полягають у тому, що він штучний. Полімерна трава:

 • Легко та швидко укладається
 • Не вимагає поливу, стрижки та добрив
 • Добре переносить витоптування

Але штучне походження газону — то водночас і його недолік. Зовні трав'яне покриття відрізняється від натурального (чим дешевший газон, тим сильніша відмінність). Крім того, практично будь-які пігменти з часом вигоряють на сонці — і за кілька років газон вимагатиме заміни.

Переваги та недоліки рулонного газону

Рулонний газон — це свого роду золота середина:

 • Укладається газонне покриття досить швидко.
 • Після поливу лужок виглядає ідентично до того, на якому газонна трава висівалася.

З іншого боку, коштує якісний рулонний газон досить дорого. А дешеві різновиди досить погано приймаються, тому після укладання їх доводиться довго «реанімувати», у тому числі підсіваючи траву на місце лисин.

Переваги та недоліки посівного газону

Класичний посівний газон — оптимальне рішення, якщо у вас є час для вирощування та догляду. Недоліками це назвати складно, але особливості такого газону є:

 • Вирощування трав'яного покриття з нуля вимагає часу.
 • Для хороших результатів потрібен родючий ґрунт.
 • Газону регулярно потрібно полив, стрижка, аерація та підживлення.

Але зусилля, витрачені на вирощування натурального посівного газону, того варті — при належному догляді покриття виглядає просто чудово. Порівняного результату можна досягти, уклавши рулонний газон — проте різниця в ціні буде солідною.

Висновок

Розібравшись, чим відрізняється штучний газон від натурального, та проаналізувавши плюси й мінуси всіх різновидів, ви зможете зробити правильний вибір. При цьому укладання або вирощування газону можна проводити своїми руками або залучити до вирішення завдання професіоналів. У другому випадку ви отримаєте гарантію, що трав'яне покриття буде бездоганним та надовго збереже свою привабливість!

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
2022-07-11
Чим можна замінити газону траву?
Щільний класичний газон – традиційне рішення для ландшафтного дизайну. Але іноді власники ділянок замислюються, чим можна замінити газонні трави. Не завжди таке рішення виправдане, але є випадки, коли заміна газону буде більш практичною, та й виглядати така альтернатива буде не гірше.Чим можна замінити газон, на які рослини звертати
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання