Як доглядати газон влітку?

Написати нам

Регулярний догляд за газоном – запорука того, що трав'яне покриття буде щільним, здоровим, насичено-зеленим та достатньо однорідним. При цьому в літні місяці газон розвивається дуже активно і тому вимагає регулярної уваги з боку власника (або запрошених фахівців).

Як доглядати газон влітку?

Правильний догляд газонної трави передбачає виконання цілого комплексу заходів. Вони не надто обтяжливі, але дуже важливо не запустити галявину. Основними роботами тут будуть:

•      Полив

•      Стрижка

•      Вичісування

•      Аерація

•      Внесення добрив

Якщо цього не робити (або робити не вчасно/неправильно), то на газоні почнуть з'являтися залисини, а сама галявина стрімко здичавіє. Крім того, потрібно стежити за бур'янами. Якщо ґрунт було підготовлено правильно, і при благоустрої проводилося укладання газонної трави в рулонах — проблема бур'янів буде не настільки актуальною. А ось при висіві газонної суміші бур'яни доведеться видаляти регулярно.

 Як часто поливати газон?

Полив - найважливіша процедура, тому, розповідаючи, як доглядати за рулонним газоном або засіяною галявиною, про полив говорять у першу чергу:

•      Найкращий полив - рясний, з промочуванням ґрунту на глибину до 20 см.

•      Оптимальна частота – 3-4 рази на тиждень.

•      Найкращий час для поливу — ранок або вечір після заходу сонця. Що менше води випарується одразу після поливу, то краще – тож у спеку галявини не поливають.

Чим поливати?

Говорячи про те, як часто поливати газон влітку, не варто забувати і про техніку поливу:

•      Для невеликих площ достатньо буде лійки з дифузором.

•      Газон середніх розмірів зручно поливати зі шланга із насадкою.

•      Але оптимальне рішення – встановлення розпилювача, який розсікає потік води на дрібні краплі. Ґрунт у цьому випадку не буде ані розмиватись, ані ущільнюватись.

Як стежити за газоном та вчасно стригти?

Наступне за популярністю питання — як часто косити газон? Зазвичай газони стрижуть або за графіком (раз на 5-7 днів), або по мірі відростання. При стрижці потрібно обирати оптимальну висоту:

•      Декоративні газони обстригають приблизно до 4 см

•      Універсальні – до 6-8 см.

Боячись нашкодити галявині, власники часто запитують, чи можна стригти газон у спеку. Не тільки можна, а й треба — хоч тут також є нюанси. Так, у найспекотніші дні процедуру стрижки варто проводити не раніше 18:00 — так рослинам буде достатньо часу, щоб відновитися після стресу.

Крім стрижки потрібно проводити:

•      Вичісування — видалення зрізаних фрагментів рослин.

•      Аерацію – для перфорації дернової основи та для покращення повітропроникності глинистого або суглинистого ґрунту.

Як часто удобрювати газон?

Замислюватися про те, як підгодувати газон, його власники починають з появою ознак того, що з галявиною не все гаразд. Якщо трав'яне покриття порідшало, з'явися залисини, трава почала жовтіти — настав час розбиратися, чим удобрювати газон влітку і як це правильно робити.

•      Оптимальний вибір – комплексні добрива для газонної або лучної трави (комплекс «азот + фосфор + калій»).

•      Частота внесення – після кожної стрижки, щоб відновити баланс після вилучення частини зеленої маси.

•      Найкращий час для підживлення – увечері, безпосередньо перед поливом.

Зверніть увагу! Важливо дотримуватись норм внесення добрив, зазначених виробником.

Висновок

Влітку будь-який газон - і рулонний (готовий), і такий. Який виріс на засіяному лужку — вимагає уваги. Варто регулярно поливати, стригти і удобрювати трав'яне покриття - тоді ні лисини, ні жовті плями на смарагдовій зелені не з'являться!

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання