Види газонів у ландшафтному дизайні

Написати нам

Сьогодні різні газони у ландшафтному дизайні застосовується як поодинці, так і у різноманітних поєднаннях. Уміло комбінуючи різні типи газонів, ландшафтний дизайнер може радикально змінити ділянку – причому відкриті простори будуть органічно вписані у загальну концепцію.

Незважаючи на те, що вибір типу галявини зазвичай робить професіонал, варто принаймні загалом розібратися, які бувають види газонів. Тоді ви зможете заздалегідь спланувати територію і хоча б приблизно уявити, як саме вона виглядатиме.

Найпопулярніші види газонів у ландшафтному дизайні

Різні види газонів на ділянці відрізняються за ключовими параметрами — складом газонних трав, щільністю посіву, призначенням тощо. Вивчіть ці різновиди газонів — і тоді ваша співпраця з ландшафтним дизайнером буде максимально плідною.

Партерний газон

Для створення партерного (класичного, англійського) газону застосовують такі види газонної трави:

•      Тонконіг лучний — 80%

•      Костриця червона – 20%

Саме ці трави найкраще підходять для формування щільного красивого трав'яного покриву.

Основна складність полягає в тому, що якісний партерний газон складно створити – а сама трава потребує регулярного догляду.

Звичайний газон

Звичайний садово-парковий газон простіший і у створенні, і у догляді. Для висіву використовуються різні газонні суміші, але рослини мають бути:

•      Невибагливими

•      Посухостійкими

•      Стійкими до витоптування

Спортивний газон

Основна риса спортивного газону – максимальна стійкість до механічних навантажень. Трава повинна витримувати витоптування, а дернина — не рватися при контакті зі спортивним взуттям. Якщо вам потрібно, щоб спортивний майданчик завжди був ідеальним — варто зробити вибір саме на користь досить дорогого, але довговічного спортивного газону.

Мавританський газон

Мавританський різновид газонів виглядає досить незвично через велику кількість квітів:

•      Стрижка проводиться дуже рідко

•      Рослини рясно цвітуть, формуючи яскравий покрив

Тінистий газон

Під деревами і чагарниками часто утворюються залисини, які виглядають некрасиво. Бажаєте уникнути цього? Обирайте тінистий (тіньовий) газон на основі тіньостійких рослин. На сонці вони почуваються не найкращим чином, але в тіні дерев утворюють щільний покрив.

Нетрав'яний газон

Нетрав'яні галявини облаштовують там, де через ґрунтові умови злаки не приживаються. Найчастіше для висіву використовують:

•      Чебрець

•      Мшанку

•      Деревій

Крім того, невеликий лужок можна покрити мохами — вони також будуть виглядати чудово.

Рулонний газон

Газон у рулонах – це не лише красиво, а й зручно. Вкладання газонної трави в рулонах починається з того, що готові рулони розкочуються на підготовленому ґрунті та рясно поливаються. Завдяки цьому можна пропустити етап висіву газонної суміші — ідеальний лужок буде готовий вже через кілька днів.

Який газон обрати для своєї ділянки?

Ландшафтні композиції на газоні виглядають привабливіше — тому трав'яні галявини облаштовують майже скрізь. Найчастіше обмежуються звичайними садовими газонами, але іноді центральною частиною ландшафту роблять класичний партерний газон. Мавританські та нетрав'яні різновиди вигідно відтіняють основні елементи ділянки. Ну а спортивний газон — це насамперед утилітарне рішення.

Висновок

Практично будь-які види газону для саду, прибудинкового майданчику або скверу можуть знайти своє застосування у ландшафтному дизайні. Але дуже важливо, щоб зелені насадження не просто органічно вписалися в концепцію, а й отримали відповідний догляд!

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання