Озеленення дахів

Дізнатись вартість
проектів
реалізовано
га
озеленено компанією
фахівців
кваліфікованих
років
на ринку ландшафтних послуг
Переваги
01
Безкоштовна 3D візуалізація для кожного проекту
02
Розробляємо 2 концепції дизайну
03
Гарантія на рослини і роботи
04
Комплексний підхід до реалізації об'єкта
05
Індивідуальний і неповторний дизайн
06
З 2010 року робимо Україну зеленою

Зелені дахи

Озеленення дахів будівель не можна назвати трендом, який з'явився лише останніми роками — на скатних та плоских покрівлях рослини висаджували дуже давно. Але останнім часом популярність такого дизайнерського прийому справді зросла, тому створення саду на даху сьогодні стає достатньо поширеним рішенням при благоустрою будівлі.
Що таке озеленення покрівель та ландшафтний дизайн даху?
Зелений куточок під хмарами
Озеленення даху будинку передбачає висаджування зелених насаджень на пласкій або скатній покрівлі. Це можуть бути: • Газони. • Клумби. • Чагарники. • Деревні рослини тощо. Залежно від несучої здатності даху (вона розраховується на етапі проектування) можна закладати різні зелені насадження. Так, на легкій покрівлі можна легко облаштувати декоративний газон. Якщо перекриття досить міцне, то на ньому допускається закладка майже повноцінного парку — з деревами, живоплотом, доріжками і навіть водоймами. Звичайно, це рішення не для приватного будинку, а, скоріш за все, для готелю чи ресторану — але за правильного підходу такий проект цілком реально реалізувати. Так, рослини на даху будинку не завжди почуваються комфортно – тому дуже важливо доручити роботу над створенням покрівельних зелених насаджень професіоналам.
01
01
Переваги від озеленення дахів будівель

Висаджування рослин на даху вимагає залучення великої кількості ресурсів — але й результат того вартий. Організація зеленої покрівлі дозволяє отримати цілу низку переваг:

 • Зелені насадження на даху утримують частину опадів, що знижує навантаження на водостоки.
 • Правильно організований «покрівельний пиріг» з ґрунтом та рослинністю знижує теплопровідність даху та захищає приміщення від шуму.
 • Навіть звичайний газон добре очищає повітря, покращуючи мікроклімат. Ефективність зростає при висадженні складніших насаджень.
 • Озеленення покрівлі будівлі дозволяє компенсувати рослинність, віддалену при зведенні будинку — і відшкодувати збитки, завдані довкіллю.

Але головна перевага лежить у галузі естетики. Зелена покрівля – це красиво, а сад, закладений на даху будівлі чи терасі, буде чудовим місцем для відпочинку.

Типи зеленого даху
Озеленення на даху можна проводити практично за будь-якої конструкції покрівлі — рослинність висаджують і на скатних, і на пласких дахах. Але від конструкції залежить, який саме тип озеленення можна буде вибрати: • Для скатних покрівель та пласких перекриттів з невисокою несучою здатністю оптимальним є екстенсивне озеленення дахів. У цьому випадку використовується тонкий (до 15 см) шар родючого ґрунту з висаджуванням ґрунтопокривних рослин або газонних трав. • Інтенсивне озеленення дахів потребує більш серйозної підготовки з посиленням перекриття та закладенням потужного шару ґрунту. У цьому випадку допускається висаджування рослин з потужною кореневою системою та проектування повноцінного ландшафтного дизайну. Вибір типу озеленення покрівлі залежить від вихідних умов: не на будь-якій будівлі можна закласти повноцінний сад. Тому, плануючи озеленення ділянок із висаджуванням рослин на дахах, варто залучати фахівців до роботи на ранніх етапах.
Вартість на озеленення даху розраховується нашими спеціалістами індивідуально

Навіть при виборі екстенсивної схеми озеленення даху будинку вимагатиме вкладень. Якщо ж потрібно модифікувати конструкцію та формувати потужний ґрунтовий шар – витрати зростуть. Кошторис на озеленення покрівлі розраховується для кожного об'єкта індивідуально, при цьому враховують:

 • Площу покрівлі, її конструкцію (пласка або скатна).
 • Несучу здатність крокв або перекриттів.
 • Наявність комунікацій.
 • Вимоги до підсумкового результату.

Ціни на проектування зеленого даху та роботи з благоустрою покрівлі при замовленні послуги в нашій компанії будуть цілком доступними.

Чому варто замовити ландшафтний дизайн даху у компанії TOPIAR?
Розробка та реалізація проектів у галузі ландшафтного дизайну покрівель — один із напрямків роботи компанії TOPIAR. При цьому ми: • Ретельно вивчаємо об'єкт, на якому заплановано озеленення, для визначення оптимальної схеми висаджування рослин. • Підбираємл склад ґрунту та видовий склад рослин для висадки на даху з урахуванням повного комплексу факторів. • Професійно проводимо роботи з модернізації покрівлі, посадки рослин та догляду за ними. Зелена покрівля вашого будинку від компанії TOPIAR виглядатиме бездоганно — і прослужить не один десяток років!
Розширення зеленої зони
Сучасні технології та досвід наших дизайнерів, дозволяє створити додаткове місце для відпочинку, наповнене оригінальними рослинами, деревами великого розміру і всією необхідною інфраструктурою.
Як відбувається озеленення крівель
Освоївши німецьку технологію, фахівці нашої компанії навчилися створювати еко красу не тільки на землі, а й на даху. Чудові живі майданчики з'являються на дахах бізнес-центрів і житлових будинків. Ми працюємо комплексно, тому створюємо безпечні і гарні острівці для комфортного проведення часу на свіжому повітрі.
01
01
Ексклюзивне озеленення на будь-якій висоті
Розробляючи проект, ми враховуємо сотню нюансів. Кожна нова ділянка - це бетонне полотно, на якому з'являються рослини в кашпо, газони і навіть квітучі сади. Ми реалізуємо авторські ідеї і втілюємо мрії клієнтів. В результаті злагодженої роботи нашої команди з'являється ще один мальовничий куточок для комфортного відпочинку і релаксу.
01
01

Кількість клієнтів за рекомендацією

Після роботи з клієнтом ми отримуємо зворотний зв'язок. Так ми контролюємо якість, покращуємо сервіс та не розслабляємося.

Швидкість виконання робіт

95 %

Якість наданих послуг

100 %

Загальна задоволеність клієнтів

97 %

77%
Наша команда
Анастасія Бардонова
керівник відділу проектування, архітектури та дизайну
Тетяна Бричак
керівник відділу реалізації об'єктів і благоустрою
Борис Третьяков
головний інженер
Наталя Кунець
дендролог
Ольга Кульчицька
менеджер відділу реалізації
Етапи робіт
01
Зустріч на об'єкті
1 день
02
Розробка концептуального вирішення
від 7 днів
03
Затвердження генерального плану
від 1 дня
04
Робоча документація з інженерними кресленнями
від 14 днів
05
Якісне виконання будівництва та озеленення
від 30 днів
06
Гарантія і сервісна підтримка
1 рік
Зв'язатися з нами
Клієнти

Дивовижно, наскільки ми їх любимо. Вони відмовляються від нудних ідей, і з цієї причини ми працюємо в два рази старанніше, щоб порадувати їх результатом.

Якщо ви теж бажаєте створити щось цікаве і прекрасне — зв'яжіться з нами.

Стати нашим клієнтом
01
Питання та відповіді
Які рослини можна використовувати для озеленення покрівлі?
Відповідає TOPIAR
Для висадки на даху будинку можна використовувати різні рослини — від газонних трав, седумів та інших грунтопокривників до дерев і чагарників. Виняток становлять крупноміри з потужною кореневою системою, але і в цьому випадку рішення іноді можна знайти!
01

Вартість на озеленення даху прораховується нашими фахівцями індивідуально

Нині стала дуже модною тенденція озеленення дахів житлових і громадських будівель. Це вже давня традиція для Європи, але і Україна не відстає в своєму просуванні! Великі ландшафтні компанії пропонують якісні та ексклюзивні рішення по озелененню покрівель, команда TOPIAR в їх числі.

Нам відомі унікальні технології з Європи для проектування та встановлення відповідних покрівель. І ми раді бути гарантом європейських технологій в Україні і створювати еко-красу не тільки для озеленення ділянок, а й для озеленення дахів будівель!

У чому ж так чарівні зелені покрівлі? - Насправді, переваг багато. В першу чергу, це терморегуляція будівлі, екологічність матеріалів і, не в останню чергу, краса видима з вікон ближніх будівель, а іноді і безпосередньо з самої землі. Це престиж фірми або благородне облаштування громадських будівель і затишність власного будинку!

Завдяки зеленим дахам:

 • зменшується рівень шуму, приблизно на 8 децибел;
 • поглинається вуглекислий газ і шкідливі речовини з атмосфери;
 • регулюється вологість повітря;
 • пом'якшується ефект урбанізованого теплового острова міста;
 • з'являються місця для проживання маргінальних видів тварин;
 • забезпечується додатковий корисний простір;
 • покрівля будинку захищена від механічних пошкоджень, різких змін температур, екстремальних температур, УФ-випромінювання;
 • продовжується термін служби покрівлі будинку, без ремонту;
 • підвищується енергоефективність будівлі;
 • значно зменшуються витрати на опалення, оскільки підвищується термоізоляція будівлі;
 • накопичення і випаровування (круговорот) дощової води, що значно зменшує навантаження на міські водостоки.

Зелені покрівлі - це технології, які перевірені часом. Озеленення дахів може бути як екстенсивне, так і інтенсивне. Все залежить від попередньо продуманого проекту самого будинку і його несучих можливостей. Як мінімум, несучі елементи будівлі повинні витримувати навантаження, приблизно, 100 кг на 1м.кв., при екстенсивному озелененні.

Інтенсивне озеленення передбачає завчасно продуманий проект будинку, з урахуванням майбутнього благоустрою даху. При цьому, дах облаштовується деревами, чагарниками, рослинами від 20 см, встановлюються малі архітектурні форми, а також садові декоративні елементи, монтуються доріжки, водойми, парковки і т.д. Власне, виглядає, нічим не гірше земного саду, а в більшості випадків, навіть краще і цікавіше!

Інтенсивне озеленення вимагає:

 1. Обов'язковий догляд в подальшому, як і в звичайному саду.
 2. Технічне обслуговування конструкцій.
 3. Проектування на стадії розробки плану будинку і його прилеглих територій.

Інтенсивне озеленення - це дороге та коштовне задоволення! Це продукт - престижний, сучасний і креативний!

Екстенсивне озеленення - це мінімальні навантаження при облаштуванні дахів. Вибір падає, в основному, на ґрунтопокривні рослини, трави, мох. В цьому випадку, догляд не обов'язковий, полив мінімальний, а технологічне втручання - не часте! Орієнтовна висота зеленого покриву 6-15 см.

Це ідеальний економний варіант, в якому можна також проявити креативність, використавши численне різнотрав'я, мох, ґрунтопокривні рослини, розробивши при цьому цікавий малюнок, з різними фактурами і кольором, який буде далеко видно!

Зустрічайте весну разом з компанією TOPIAR, навіть на даху власного будинку! 

Покрівельні матеріали дають можливості побудувати дах таким чином, щоб вона придбала велику стійкість до атмосферних явищ, а також не втрачала відмінні візуальні характеристики. Проте, озеленення дахів є таким же актуальним, як і кілька століть тому. Чому?

Справа в тому, що за старих часів у північних широтах дахи будинків покривалися дереном для того, щоб утеплити дах, а також захистити їхню покрівлю від впливу сонця і дощу. Утилітарне призначення такого виду покрівлі стало такими принциповими, що декоративні властивості озеленення дахів вийшли на перший план.

Як модна тенденція дизайну екстер'єру, озеленення дахів було сформовано в Європі. Саме там визначили такі методи озеленення дахів, як інтенсивний, який передбачає створення справжніх ландшафтних композицій, і екстенсивний, який являє собою просте покриття покрівлі зеленим килимом.

Є певні вимоги, які пред'являються до похилу даху. Якщо мова йде про екстенсивний метод озеленення даху, то максимально допустимий він становитиме 28 градусів, мінімальний – 4 градуси. З маленьким ухилом покрівлі потрібно добре продумана дренажна система.

З іншого боку, можна мінімізувати цю складність, вибравши невибагливі рослини, які люблять сонячне світло і не вимагають активного поливу. Для того, щоб озеленити покрівлю таким чином, щоб протягом усього року насолоджуватися її красою, вибирають такі рослини, які цвітуть у різний час.

Облаштування покрівлі вимагає не тільки гарного естетичного смаку і досвіду дизайнера, але і знання багатьох, чисто технічних нюансів. До них відноситься ряд заходів, які зміцнюють стійкість ґрунту на покрівлі, потрібно зміцнити і саму покрівлю від того, щоб висаджені рослини не руйнували покриття своїм корінням.

Що стосується зрошення, то тут найпростіше використовувати автоматичні системи поливу. Озеленення дахів інтенсивним методом є прерогативою тільки професіоналів з великим досвідом роботи. Тому ми не рекомендуємо займається озелененням дахів самостійно. Запросіть наших фахівців і вони створять вам чудові, за своїми візуальним характеристикам, і довговічні зелені покрівлі.

Більшість власників приватних будинків все більше турбує питання екологічності матеріалів, які використовуються при створенні та облаштуванні житла. При цьому вони приділяють увагу і покрівельному покритті. Одним з варіантів екологічної покрівлі є зелений дах.

Переваги зеленого даху

Природна зелена покрівля прийшла до нас із жарких країн і набирає все більше популярності. Це пов'язано з масою переваг, якими володіє такий дах. Перше, чому віддають перевагу бажаючі мати зелену покрівлю - це екологічність. Таке покриття не тільки виключає виділення шкідливих речовин при нагріванні на сонці, але і збагачує повітря киснем.

Ще одним важливим фактором, який впливає на вибір на користь зеленого даху, є естетичність. Така покрівля виглядає дуже привабливо і оригінально. При цьому вона надає житлу більш природний вигляд. Крім цього, зелений дах має високу шумо- і теплоізоляцією.

Типи зеленого даху

Зелені дахи діляться на два типи, в залежності від їх функціонального використання. Для дахів, кут яких не перевищує 45 градусів, передбачений екстенсивний тип. Для цього використовуються багаторічні морозостійкі рослини, які невибагливі в догляді.

Якщо ви хочете створити затишний і в той же час оригінальний куточок для відпочинку на своїй ділянці, з цією метою можна задіяти дах оселі. В цьому випадку відмінно підійде інтенсивний  зелений дах. Для його облаштування використовуються багаторічні рослини, серед яких можуть бути дерева і чагарники. На такому даху передбачається закладка доріжок і установка декоративних елементів, таких як клумби, штучне освітлення, садові фігури та інше.

Озеленення дахів вимагає певних навичок і досвіду роботи, без якого створити таку покрівлю самостійно практично неможливо. Якщо ви хочете стати власником екологічної зеленої покрівлі, зверніться за послугами з її облаштування до наших фахівців.

Компанія TOPIAR надає послуги з озеленення дахів «під ключ», а також бере на себе зобов'язання по догляду за створеними зеленими покрівлями.

04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання